whatsapp

Aroma Terapinin Yararları

Aromaterapi esansiyel yağa, yağ birleşimlerine ve kullanılan uygulama yöntemine bağlı olarak farklı fiziksel ve psikolojik faydalar sağlar. Aromaterapide kullanılan esansiyel yağların bilinen bazı tıbbi özellikleri şunlardır: Analjezik, antimikrobiyal, antiseptik, anti-enflamatuar (iltihap önleyici), astrenjan (doku ve damarları büzücü), sedatif (yatıştırıcı), antispazmodik (spazm çözücü) ve diüretik (idrar söktürücü). Esansiyel yağlar mide-bağırsak rahatsızlıkları, cilt hastalıkları, menstrüel ağrı ve düzensizlikler, stresle ilişkili durumlar, duygu-durum bozuklukları, dolaşım problemleri, solunum yolu enfeksiyonları ve yaralar dahil olmak üzere –ancak bunlarla sınırlı olmayan– çok çeşitli belirtileri ve durumları tedavi etmek için kullanılır.

Aroma Terapi

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir.Bursa Masaj Salonu Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Bursa Masaj SalonuFarkı amaçlar için elde edilmiş yağlar masaj yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır.

Özyağlarla (esansiyel yağlar) Bursa Masaj Salonu yapılan masaj, deri yüzeyini daha çok ısıtır ve yoğun kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına çok faydalı olur. Aromatik özyağların keyifli kokusu, duygusal kaynaklı masaj bursa fiziksel sıkıntılar üzerinde de çok etkilidir. Özyağlarla nefes rahatlatılabilir, sakinleşme ve yavaşlama ile kişi kendini daha iyi hissedebilir. Aromaterapi, masajla maksimum iyileştirme özelliği sağlar. Beynimiz, koku ve dokunma gibi farklı kaynaklardan farklı sinyallerle sürekli iyi yönde uyarılır. Kişi kendine bakıldığı ve şımartıldığı duygusuyla rahatlar, dinlenir, arınır ve denge bulur. Süre yaklaşık 60 dakikadır.


Yukarı